Druk UV

druk UV

Niewątpliwie jesteśmy wzrokowcami i dzięki wzrokowi dokonujemy pierwszych ocen. Dlatego tak ważne jest by jakość druku była nieskazitelna, a kolory były żywe i świetnie odwzorowane. Druk UV zapewnia nam tą doskonałą jakość i na chwile obecną jest jedną z najnowocześniejszych technik druku cyfrowego.

Zasada działania jest zbliżona do druku standardowych drukarek atramentowych. Różnica polega na tym, że zamiast atramentu na materiale nanoszone są ciekłe polimery, które następnie są utwardzane lampą LED tworząc cienką warstwę kolorowego plastiku. W takim razie przyjmy się zaletę tej technologii druku.

1. Do Druk UV możemy wykorzystać niemal każdy materiał

Technologia UV jest dlatego niezwykła, ponieważ dzięki niej mamy szerokie możliwości. Godne uwagi jest to, że do nadruku UV możemy wykorzystać niemal każdy materiał. Wręcz zachęca do eksperymentowania i szukania niestandardowych materiałów do wydruku.

Wymienimy kilka najczęściej stosowanych:

  • aluminium – dobrze się prezentujące i lekkie, z którego wykonujemy m. in. identyfikatory, tabliczki na dyplomy, a w przyszłości eleganckie plakaty,
  • szkło – jest zawsze eleganckie i doskonale nadające się na statuetki czy dyplomy,
  • plexi – bardzo uniwersalny materiał, z który wykorzystujemy do wykonywania tablicy informacyjnych,
  • drewno – przyjemne w odbiorze, 
  • płyta mdf, płyta wiórowa,
  • ceramika łazienkowa,
  • karton,
  • zwykły papier,
  • folia samoprzylepna,
  • sztuczna skóra, skaj, derma, len.

2. Druk UV to trwałość na lata i odporność na zarysowania

Nadruk UV jest tak wytrzymały, ponieważ tworzy cienką warstwę kolorowego plastiku, dzięki czemu jest mniej podatny na zarysowania i ścieranie grafiki.

Tusz do druku UV jest ciekłym polimerem, który jest poddawany procesowi polimeryzacji tuszu.  Proces ten polega on na tym, że równocześnie z nadrukiem, tusz poddawany jest naświetlaniu promieniami UV, a są emitowane przez lampy LED, które go utwardzają. Dzięki temu jest odporny na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych: wodę, wilgoć, słońce.

Druk UV jest o wiele trwalszy na warunki zewnętrzne od druków solwentowych oraz lateksowych.

3. Druk UV doskonale odwzorowuje kolory

W druku UV wykorzystujemy całą przestrzeń barwą CMYK. By uzyskać świetne odwzorowanie kolorów w pierwszej pierwszej kolejności nadrukowujemy biały tusz, a na nim grafikę.

Jednak by uzyskać najlepszy efekt używamy sprzętu wiodącego producenta drukarek, marki Mimaki (http://mimaki.pl/).

druk uv
Druk UV

4. Wydruk UV jest gotowy od ręki

Z pewnością kolejną dużą zaletą druk UV jest to, że wydruk jest natychmiast suchy i gotowy do użycia lub do dalszej obróbki.

Podsumowując

Używamy technologii druku UV, ponieważ daje nam możliwość nadruku niemalże na każdym materiale przy zachowaniu najlepszej jakości wydruku. Jednak bez wątpienia najważniejszą korzyścią dla Państwa jest to, że nadruk jest niesamowicie odporny na ścieranie i zarysowania.

Technologia UV jest dlatego niezwykła, ponieważ dzięki niej mamy szerokie możliwości. Godne uwagi jest to, że do nadruku UV możemy wykorzystać niemal każdy materiał. Wręcz zachęca do eksperymentowania i szukania niestandardowych materiałów do wydruku.

Podziel się:

Zostaw swój pomysł tutaj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiem − pięć =