Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Sortuj według:

Zapraszamy do kategorii “Baretki Wojskowe” w naszym sklepie internetowym, gdzie znajdą Państwo szeroki wybór baretek odznaczeń. Baretka to wąski pasek wstążki barwy przewidzianej dla danego orderu lub odznaczenia, który zwykle jest noszony na mundurze wojskowym jako alternatywa dla pełnej odznaki.

 

Baretki Wojskowe posiadają układ barw identyczny z układem barw wstążki przewidzianej dla danego odznaczenia, a szerokość baretki równa jest zwykle szerokości wstążki stosowanej w najniższej klasie danego orderu lub odznaczenia. Wysokość baretki wynosi 8 mm, a nakłada się ją na podkładkę sukienną koloru czarnego, która powinna być o 2 mm dłuższa i szersza od samej baretki.

 

Baretki Wojskowe nosi się po lewej stronie piersi, w kolejności określonej przez starszeństwo odznaczeń, od środka piersi i od góry do dołu. Wyższe klasy polskich orderów oznacza się przez umieszczenie na baretce rozetki lub rozetki z poziomym galonikiem, a wyższe stopnie polskich odznaczeń – przez umieszczenie pionowego galonika w kolorze złotym lub srebrnym pośrodku.

 

W naszej ofercie znajdą Państwo baretki odznaczeń wojskowych, które spełniają wymogi przepisów i są zgodne z ich tradycyjnymi zasadami noszenia. Warto zaznaczyć, że baretki nie powinno się nosić na ubiorach cywilnych, a zamiast nich pełnią tę samą funkcję miniaturki, rozetki i wstążeczki.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą baretek wojskowych, które pozwolą Państwu w elegancki sposób wyeksponować swoje odznaczenia na mundurze wojskowym.